ایستگاه هواشناسی کشاورزی اگرویار

معرفی ایستگاه هواشناسی کشاورزی اگرویار

اطلاع از آب و هوای مزرعه و وجود ایستگاه‌ هواشناسی در کشاورزی دقیق می‌تواند اطلاعاتی در خصوص هشدار آفات و بیماری‌ها، مدیریت حفاظت از آب و تنظیم رشد، کمک به انجام مدیریت علمی و کارآمد تولید کشاورزی و دستیابی به توسعه کشاورزی پایدار را فراهم کند.

چرا کشاورزان باید به اطلاعات هواشناسی مزرعه دسترسی داشته باشند؟

عدم آگاهی از شرایط آب و هوایی در کشاورزی و درنتیجه انجام ندادن اقدامات درست در زمان مناسب چالش‌های زیادی مانند سرمازدگی، گرمای شدید، خشکی، خسارت بیماری‌های قارچی و غیره را برای کشاورزان به دنبال دارد. دسترسی سریع و به موقع به داده‌های هواشناسی مزرعه برای انجام واکنش به موقع، تا حد زیادی به مدیریت این چالش‌ها کمک می‌کند.

آیا ایستگاه‌های هواشناسی فیزیکی همواره پاسخگوی نیاز کشاورز هستند؟

ایستگاه‌های هواشناسی به صورت فیزیکی در مناطق مختلف وجود دارند که دما، رطوبت، میزان بارش و سایر داده‌های هواشناسی را ثبت می‌نمایند. اما، ممکن است فاصله این ایستگاه‌ها تا باغ و مزرعه کشاورز زیاد باشد و بنابراین، تفاوت آشکاری بین این داده‌ها و اطلاعات هواشناسی واقعی مزرعه وجود داشته باشد. در نتیجه، به صورت عملی ایستگاه هواشناسی فیزیکی کارآیی لازم برای مدیریت مزرعه را نداشته باشد.

چه راهکاری برای حل این مسئله وجود دارد؟ ایستگاه هواشناسی کشاورزی مجازی اگرویار

ایستگاه هواشناسی مجازی اگرویار

ایستگاه هواشناسی مجازی چیست؟

ایستگاه هواشناسی مجازی رباتی است که اطلاعات آب و هوایی و اقلیمی نقطه GPS مورد نظر شما را با استفاده از اطلاعات ماهواره‌ای و ایستگاه‌های هواشناسی منطقه جمع‌آوری کرده و پس از تحلیل در اختیار شما قرار می‌دهد. این اطلاعات، اختصاصی برای کشاورزی تحلیل می‌شوند و ممکن است با هواشناسی محیط شهری متفاوت باشد.

ایستگاه هواشناسی کشاورزی مجازی اگرویار چه امکاناتی دارد؟

با دریافت ایستگاه هواشناسی مجازی کشاورزی در پلتفرم اگرویار از امکانات زیر بهره‌مند خواهید شد.

1. اطلاع لحظه‌ای از آب و هوای منطقه مورد نظر

در این بخش دسترسی به اطلاعات دما، رطوبت، میزان تابش خورشید، فشار هوا، میزان بارش برف و باران، نقطه شبنم، سرعت و جهت باد وجود دارد.

2. پیش‌بینی آب و هوای 24 ساعت آینده

اطلاعات آب و هوایی 24 ساعت آینده در این بخش قابل مشاهده هستند.

3. پیش‌بینی آب و هوای 16 روز آینده

ایستگاه هواشناسی شما در اگرویار می‌تواند پیش‌بینی اطلاعات هواشناسی را تا 16 روز آینده که مربوط به همان نقطه GPS است را در اختیار کشاورز قرار دهد. همچنین، در صورتی که اطلاعات اقلیمی در ایستگاه شما فعال باشد در این بخش اطلاعات 16 روز گذشته نیز قابل مشاهده است.

4. ربات پیش آگاهی هواشناسی کشاورزی

اطلاعیه‌های هواشناسی کشاورزی و پیش آگاهی از اقدامات لازم در شرایط گرما، سرما، باران، برف و طوفان در این بخش قابل مشاهده است و همچنین، با ثبت شماره موبایل کشاورز می‌تواند در زمان‌های هشدار پیامک دریافت نماید.

5. دریافت اطلاعات اقلیمی ۳۰ ساله منطقه

اطلاعات اقلیمی به صورت فایل اکسل قابل دانلود بوده و برای همیشه در دسترس کشاورز خواهد بود.

اطلاعات اقلیمی 30 ساله اگرویار برای هر روز در 30 سال گذشته در نقطه GPS ثبت شده، داده‌ها را مطابق جدول زیر در فایل اکسل در اختیار کشاورز قرار می‌دهد.

همچنین، دریافت اطلاعات اقلیمی ۳۰ ساله منطقه برای تعیین تاریخ کاشت، زمان برداشت، انتخاب رقم مناسب کاشت و … در سایر خدمات پلتفرم اگرویار مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

برای درخواست ایستگاه هواشناسی مجازی و دریافت پیش‌آگاهی‌های هواشناسی کشاورزی در مزرعه و باغ خود با ما در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

به‌اشتراگ بگذارید!

				
					help.agroyaar.com/?p=1714